Πρόγραμμα

ΔΕΥΤΕΡΑ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

 

05:00 – 06:00) Μελωδικά ξυπνήματα (μουσικές επιλογές)

06.00 – 07.00 North Cafe Ο Άρης Παπιδάκης συνοδεύει ραδιοφωνικά το ξεκίνημα της μέρας με τις πρώτες χρηστικές πληροφορίες και τα πρώτα χαμόγελα.

07:00 – 10.00 Βόρειος Αντίκτυπος   Βαγγέλης Μωυσής και Ειρήνη Γκέλη αναδεικνύουν θέματα της πόλης, αναλύουν την επικαιρότητα και μιλούν με τους πρωταγωνιστές της.

10:00 – 12:00 Secret Ο Παναγιώτης Τζένος έρχεται από τα Παραπολιτικά 90,1 της Αθήνας με όλο το παρασκήνιο και τις λεπτομέρειες της κεντρικής πολιτικής σκηνής και όχι μόνο.

12.00 – 13.00  Οι Απέναντι  Ένα τηλεοπτικό «δίδυμο» της πόλης, Χρήστος Τσαλικίδης, Σταύρος Οραήλογλου σε ραδιοφωνική εκδοχή. Συμφωνούν, διαφωνούν, συζητούν με εκλεκτούς καλεσμένους, παρουσιάζουν και σχολιάζουν τις πιο φρέσκες ειδήσεις της ημέρας, ενώ μας προϊδεάζουν για τα σημαντικά που αναμένονται την επόμενη.

13:00 – 14:00 Ελληνοφρένεια   Θύμιος Καλαμούκης και Απόστολος Μπαρμπαγιάνης σατιρίζουν και σχολιάζουν την επικαιρότητα.

14:00 – 15:00 Ενημερωτικό Magazino   Η Ανδριάννα Ζαρακέλλη σε απ` ευθείας σύνδεση με τα Παραπολιτικά 90,1 παρουσιάζει το πανόραμα της επικαιρότητας με τη συνδρομή ενός πολυπληθούς δημοσιογραφικού επιτελείου από Αθήνα και Θεσσαλονίκη

15:00 – 17:00 Τα Κακά Κορίτσια  Μαρία Λεμονιά και Έλενα Καραμίχαλου το μακροβιότερο ραδιοφωνικό δίδυμο των ελληνικών ερτζιανών, από τα Παραπολιτικά 90,1 στο Radio North 98

17:00 – 19:00 Αγωνιστικός Χώρος O Περικλής Στέλλας παρουσιάζει και αναλύει την αθλητική ειδησεογραφία, με την αξιοπιστία και την αντικειμενικότητα που τον καθιέρωσαν στη συνείδηση των υγιών φιλάθλων.

19:00 – 20:00  Ρεπορτάζ  Το απογευματινό ενημερωτικό μαγκαζίνο με τον Πέτρο Κουσουλό

20:00 – 22:00 Εμείς οι Έλληνες  Ο Λάμπρος Καλαρρύτης εμβαθύνει σε εθνικά και διεθνή θέματα με σημασία για τη θέση της Ελλάδας και των Ελλήνων στην Ευρώπη και στον κόσμο.

22:00 – 24:00 Ο Εξαρχείων   Ο Ανδρέας Μαζαράκης σε μουσικές αναδρομές και διαδρομές, με ισχυρές δόσεις σχολιασμού της πραγματικότητας που ζούμε.

00:00 – 05:00 Ραδιοβάρκα ο Αγρυπνος   Ο Μάνος Τσιλιμίδης πλοηγός στις νυχτερινές διαδρομές του νου, σε μια ραδιοφωνική παρέα γεμάτη αναμνήσεις, προβληματισμούς και όνειρα.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

08:00  ΤΑ ΠΑΡΑ-ΠΡΩΙΝΑ ΜΑΣ  /  Σωτήρης Ξενάκης, Μπάγια Αντωνοπούλου

11:00 ΑΥΤΗ Η ΜΑΣΚΑ ΜΕΝΕΙ /  Ντέπυ Γκολεμά

12:30 BEST OF ΚΑΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ  /  Μαρία Λεμονιά, Έλενα Καραμίχαλου

21:00  ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ / Ανδρέας Μαζαράκης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

00:00 ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ / Ανδρέας Μαζαράκης

08:00 ΤΑ ΠΑΡΑ-ΠΡΩΙΝΑ ΜΑΣΣωτήρης Ξενάκης, Μπάγια Αντωνοπούλου

11:00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣ / Αντώνης Πρέκας

21:00  ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ / Ανδρέας Μαζαράκης

 

 

 

ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

07:00, 08:00, 09:00, 10:00  11:00, 12:00, 13:00,  Φιλία Νομικού

16:00, 17:00, 18:00, 19:00,  Νένα Μυρωνίδου

 

Αρχείο εκπομπών

 

 

Share This